Projekt Bumerang laskavosti

Co to je BUMERANG LASKAVOSTI?

bumerang1-1Zkuste se někdy usmát na prodavačku v obchodě. Na takovou, která se vám zdá zvlášť neochotná a zamračená. Jen to zkuste! Uvidíte, že váš úsměv s ní tak či onak něco udělá. Buď vám ho rovnou vrátí, nebo znejistí ve své zamračenosti a když ji oslovíte znovu, bude se chovat vlídněji. Možná, že až bude obsluhovat dalšího zákazníka, bude se na něj už usmívat. Bude to váš úsměv, který mu věnuje.

Náš úsměv, vlídné slovo, sebemenší pomoc, to všechno jsou malé bumerangy laskavosti. Vylétají do světa a někdy urazí opravdu dlouhou dráhu. Nakonec se ale vždycky vrátí k tomu, kdo je vyslal. Jsou to malé vlídné zbraně mezilidských vztahů. Takových, jaké bychom si přáli mít. V přátelském, laskavém a bezpečném světě.

Zkusme společně něco udělat pro takový svět. Zkusme si položit otázku, jakou maličkost bychom každý den mohli udělat, abychom někoho potěšili, někomu pomohli, jiného náležitě ocenili a na někoho dalšího upozornili – je tady, takový či makový a zaslouží si vaši pozornost a lásku!

Kolikrát si říkáme, jak ochotní jsou v téhle malé prodejně nebo v téhle restauraci, ale neupozorníme na to. Nenajdeme si e-mail, nenapíšeme majiteli, nepochválíme…

Kolikrát stojíme v metru zavěšení na tyči a jen pasivně vnímáme, jak ta stará paní vedle sotva stojí na nohou a při každém příjezdu na nástupiště div neupadne. Stačilo by požádat kohokoli z mladších cestujících, ať ji pustí sednout…

Kolikrát lhostejně mineme prodavače časopisu, pro kterého je tento prodej cestou zpět z okraje společnosti. Jsme snad vždycky bez peněz?

Nebuďme lhostejní.

Pokusme se dělat drobné věci, které náš svět maličko zkrášlí a nečekejme odměnu nebo pochvalu. Stačí zvednout v parku plastovou láhev a hodit ji do kontejneru.

Připojte se k našemu BUMERANGU LASKAVOSTI

bumerang1-2Je to úplně snadné.

Dívejte se na svět otevřenýma očima a zkuste se každý den zeptat sami sebe: byl/a jsem dneska k někomu laskavý/á? Poslal/a jsem dneska dál nějaký třeba i docela malý laskavý bumerang?

Důležité samozřejmě není jen položit si otázku. A dokonce ani si na ni odpovědět není tak důležité, jako něco konkrétního udělat: něco milého, laskavého, něco užitečného. Zkrátka něco dobrého.

bumerang1-4

Svoje vyprávění a příhody můžete také posílat na náš e-mail pronaladu@seznam.cz

Pokud vás hned nenapadá, jaký dobrý skutek byste mohli vykonat, jaký malý bumerang laskavosti poslat do světa, připravili jsme pro vás pár nápadů. Přihlaste se k odběru našich nápadů a každý den nový nápad přistane ve vašem e-mailu.

 

Podívejte se na inspirující video „Bumerang laskavosti“